Pasta Cila Boya Koruma

Pasta Cila Boya Koruma


Pasta Cila Boya Koruma

Boya koruma, araçlarınızda zaman içerisinde oluşan güneş ışınlarının etkileri, toz, yağmur, kar ve toprak gibi dış etmenler nedeniyle boyada oluşacak olan matlaşmayı koruma işlemidir. Bu uygulama dört aşamadan oluşmaktadır.

·         Temizleme

·         Besleme

·         Koruma

·         Parlatma
 

        Bu aşamalar boya koruma işleminde sırasıyla yapılan aşamalardır. İlk olarak temizleme işlemi ile birlikte aracınızın üzeri temizlenerek diğer aşamalara hazır hale getirilmektedir. Besleme ile aracınızda çizik oluşumunun önlenmesi için ilk adım atılır ve koruma işlemi ile birlikte de aracınız çizik ve diğer durumlara karşı koruma altına alınmış olmaktadır. Boya koruma da en son aşama olan parlatma işlemi ile birlikte aracınız ilk aldığınız günkü gibi parlak ve düzgün gözükecektir.

 Pasta ve cila ayrı işlemlerdir ancak bir arada yapılarak işlem tamamlanmaktadır. Pasta işlemi ile birlikte araçta yer alan ufak çizik ya da deformasyon gibi durumlara karşı sıvı zımpara işlemi uygulanmasıdır. Bu işlem ile birlikte aracınızın pürüzsüz görünmesi sağlanmaktadır. Pasta cila işleminde ikinci aşama olarak yapılan cila ise, aracınızın zaman içerisinde maruz kaldığı tüm olaylara karşı parlatma ve koruma işlemi görmektedir. Yapısı nedeniyle ince bir katman ahalinde yapılan pasta cila işlemi 3-4 ay kadar bir kalıcılığa sahiptir.