Ön Düzen Tamiri

Ön Düzen Tamiri


Ön Düzen Tamiri

Yapılan kilometre, bozuk yollar gibi çeşikli nedenlerde araç ön takım sisteminde çeşitli hatalar ve arızalar zamanla oluşur. Tüm bu sorunlarla ilgili uzman ekibimizce sorunlar tespit edilerek çözüm üretilmektedir.

Rot, rot başı, sonsuz dişlisi, amortisör gibi parçalardan oluşan öz düzen sistemi, sürücülerin direksiyon hareketleri vasıtasıyla ilettiği komutları sonsuz dişlisi aracılığıyla tekerleklere ulaştırır. Bu sistemin sorunsuz bir şekilde çalışıyor olması sürüş güvenliği için oldukça önemlidir. Lastiklerinizin ömrünün uzun olması ve aracınızın yol tutuşunun da iyi olması için sağlıklı ve sıkıntısız bir ön düzen şarttır. Öz düzen sisteminiz sürüş esnasındaki konfor ile doğrudan ilişkilidir. Kimi yollardaki yapısal bozukluklar ve kusurlar ön düzen sistemi tarafından soğurulur ve size daha konforlu bir sürüş sağlar.

Ön düzen kontrolü için 5000 kilometrede bir servise uğramanız yararlı olacaktır. Ön takım arızlarının oluşumu, aracı kullanış biçiminize, aracı kullandığınız yolun yapısal bozukluklarına bağlı olarak farklı zamanlara denk gelebilir.

Ön düzen parçaları, kendilerine biçilen ömürden daha erken arızalanabilir ya da daha uzun süre de dayanabilir. Bu tamamen aracın kullanımı ile alakalıdır.