Araç İçi Kadife Kaplama Flok Boya

Araç İçi Kadife Kaplama Flok Boya


Araç İçi Kadife Kaplama Flok Boya

Flok uygulaması, uygulanan yapıştırıcının jelleşmeye başlamadan önce yapılmalıdır.

Manuel ve otomatik flok uygulamalarında kullanılan makinelerin CE standartlarına uygun olması ve topraklama tedbirlerinin alınması gerekir. Makine gücü manuel uygulamalarında 150W değerini geçmemelidir. Makinenin yüksek voltaj çıkışına el yaklaştırılmamalı ve kullanım kılavuzundaki yönergeler mutlaka dikkate alınmalıdır. El ile yapılan uygulamalarda, kullanıcı flok makinesinin sap kısmından topraklanmalıdır. Otomatik flok baskı uygulamalarında, makine çalışırken herhangi bir yabancı maddenin yüksek voltaj barasına yaklaşması engellenmelidir.

El makinesinin ya da otomatik makinelerin flok hazneleri, flok uygulaması yapılacak yüzeye standart uzaklıklarda olmalıdır. Bu mesafe 7cm ile 15cm arası olarak öngörülmektedir. Fazla yakın yapılan uygulamalarda, yüzeyde parlama, voltaj kıvılcımları gibi sorunlarla karşılaşılır. Haznenin uzak olduğu uygulamalarda ise; yüzeyde kellikler aşırı flok tozu sarfiyatı olur. Yüksek voltaj jeneratörünün voltajı 50-90kV gerilim aralığında ayarlanabilir olmalıdır.

Elektrostatik voltaj ile yüklenmiş olan floklar, topraklı yüzeylere doğru hareket eder. Dolayısı ile, kullanılan yapıştırıcının iletkenliği, topraklamanın kalitesi ve topraklamanın yapıştırıcıya teması floklama kalitesi açısından çok önemlidir.

Kaliteli flok boya uygulaması için Konfor Oto Servis’e geliniz.