Alt Takım Bakım Onarım

Alt Takım Bakım Onarım


Alt Takım Bakım Onarım

 Araba alt takımı, ön takım ve arka takım olarak ikiye ayrılır. Şayet alt takımı aracın iskeleti olarak adlandırmak yanlış olmaz. Alt takımın içerisinde bulunan parçalar hayati önem taşımaktadır. Ufak bir arıza da bile aracın kontrolden çıkmasına sebep olabilir. Alt takım bakımı ve onarımı da bu sebeple çok büyük önem taşır. İskeleti oluşturan parçalardan biraz bahsedersek;

Lastikler

Amortisörler

Fren Balataları

Egzoz Sistemi

Yakıt Deposu

    Belirttiğimiz parçaların dışında alt takımda daha birçok parça bulunmakla birlikte alt takım bakımı yapıldığı zaman tüm parçalar tek tek kontrol edilmektedir. Bir parçanın zarar görmesi bozulması durumunda aracın iskeleti bozulduğundan dolayı yaşanabilecek isteyen durumların olasılıklarını arttırmaktadır. Parçaların arasında direksiyon kutusu, v kayışı, şanzıman kutusu ve aktarım organları da yer alır. Özellikle de ikinci el bir araç satın alırken aracı lift ile kaldırıp oto ekspertize alt takım kontrolünün de yaptırılması gerekmektedir.

Aracınızın alt takımında oluşmuş bir hasar ya da bozukluğun olduğunu düşünüyorsanız hiç zaman kaybetmeden Bizimle iletişime geçerek sorununuzu anlatmalısınız.

Uygun fiyatlı, güvenilir ve kaliteli bir şekilde, aracınızın en ufak parçasından, en büyük parçasına kadar bakımını yaptırmak artık Konfor Oto Servis ile mümkün.